Pałac Branickich, Białystok
 

Pałac Branickich w Białymstoku

 

Zabytkowy pałac w Białymstoku, jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej w stylu późnobarokowym określany mianem „Wersalu Podlasia”, „Wersalem Północy”, a także „Polskim Wersalem”[2]. Początki pałacu sięgają XVI wieku.

Murowany zamek w stylu gotycko-renesansowym został zbudowany przez królewskiego architekta Hioba Bretfusa, znanego z budowy Zamku Dolnego w Wilnie, dworu królewskiego w Knyszynie, oraz modernizacji i rozbudowy Starego Zamku w Kamieńcu Podolskim czy zamku w Tykocinie.

Kompletnie przebudowany w stylu późnobarokowym przez trzech architektów: Tylmana z Gameren, Jana Zygmunta Deybela i Jakuba Fontanę. Pałac został zniszczony w 1944, odbudowany w latach 1946–1960. Od końca II wojny światowej mieściła się w nim Akademia Medyczna, obecnie Uniwersytet Medyczny w BiałymstokuHotel Gołębiewski, Białystok
 

Hotel Gołębiewski****

Hotel Gołębiewski w Białymstoku usytuowany jest w samym centrum miasta - stolicy Zielonych Płuc Polski, w pobliżu XVIII wiecznego, barokowego Pałacu Branickich, teatru oraz pięknego Parku Miejskiego.

Położenie obiektu blisko centrum kulturalnego oraz handlowego miasta spowodowało ukierunkowanie się oferty hotelowej ku profilowi konferencyjno - biznesowemu, ale bogata oferta rekreacyjna sprawia, że stanowi on również doskonałe miejsce relaksu i wypoczynku.

Podlasie zachwyca turystów bogactwem przyrody. Lasy, puszcze, parki narodowe i krajobrazowe to naturalne bogactwo tej części Polski.

 

 
Inne Hotele


Hotel TRIO, Białystok
 

Hotel TRIO***

Nowoczesny i komfortowy hotel w Białymstoku, doskonale zlokalizowany, zaledwie 5 minut od centrum, w cichej i spokojnej dzielnicy miasta. Polecamy szczególnie w podróżach służbowych, gwarantując wygodę, wyśmienitą kuchnię oraz prosty i szybki dojazd z pominięciem zatłoczonego centrum.

 Hotel IBIS Styles, Białystok
 

Hotel ibis Styles Białystok***

Hotel ibis Styles Białystok oferuje 129 komfortowych pokoi, bar, saunę, siłownię, parking, bezprzewodowy Internet oraz najnowocześniejsze centrum konferencyjne. Z każdego okna hotelu roztacza się piękny widok na panoramę miasta. W bliskiej odległości hote lu znajdują się atrakcje kulturalne jak Pałac Branickich, Opera Podlaska, Teatr Dramatyczny i Centrum Zamenhofa.

 ROYAL Hotel, Białystok
 

Royal Hotel*****

Obiekt położony w centrum Białegostoku, dokładnie na Rynku Kościuszki – w miejscu, które tętni życiem przez cały rok! W bliskim sąsiedztwie znajduje się zabytkowy ratusz, Pałac Branickich, piękny park oraz wiele innych interesujących zabytków.

W jednym miejscu znajdą Państwo nie tylko luksusowy hotel, ale również przepyszną restaurację, Browar Stary Rynek oraz Instytut Kosmetyczny Dr Irena Eris Beauty Parner oraz strefa Wellness z basenem, saunami, jacuzzi i siłownią oraz klub bilardowy.