Konferencja
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek

„Kluczowe aspekty rozwoju pielęgniarstwa operacyjnego w Polsce”

Szanowni Państwo, Drogie koleżanki i koledzy,
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Instrumentariuszek serdecznie zaprasza Was na wyjątkowe wydarzenie – Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową dedykowaną Pielęgniarkom Operacyjnym! Spotkamy się już 18 stycznia 2025 roku w siedzibie Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, aby wspólnie zgłębić najważniejsze kwestie związane z naszą profesją.

Temat konferencji: „Kluczowe aspekty rozwoju pielęgniarstwa operacyjnego w Polsce”. Wśród prelegentów pojawią się specjaliści z ogromnym doświadczeniem i pasją – osoby, które doskonale znają realia naszej pracy i chętnie podzielą się swoją wiedzą. Tematy, które poruszymy, dotyczą kluczowych zagadnień: odpowiedzialności zawodowej, roli mentora, wyzwań związanych z adaptacją zawodową, a także bezpieczeństwa pielęgniarek operacyjnych na bloku. To również  doskonała okazja, by porozmawiać o wyzwaniach prawnych, które nieustannie towarzyszą naszej pracy.

W programie:
  • Prelekcje prowadzone przez specjalistów – od odpowiedzialności zawodowej po epidemiologię bloków operacyjnych,
  • Spotkania z ekspertami z dziedziny prawa oraz panel dyskusyjny z wojewódzkimi konsultantami,
  • Podsumowanie działalności Stowarzyszenia za 2024 rok,
  • Przerwy kawowe i czas na wymianę doświadczeń z koleżankami i kolegami z branży!
Dokładny plan dnia znajduje się w zakładce 'Program'.

Właśnie ruszyły zapisy, więc serdecznie zachęcamy do szybkiej rejestracji! Nie przegapcie tej szansy na rozwój, networking i wspólne dyskusje o przyszłości naszego zawodu! Czekamy na Was w styczniu w Warszawie! Do zobaczenia!
 
W imieniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek



mgr spec. Iwona Żurecka-Sobczak
Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek

1
dzień
10
wystąpień
10
prelegnetów
140
miejsc


Prelegenci



mgr Elżbieta Iwanicka
Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej WOIPiP
Magister pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa epidemiologicznego, socjolog, specjalista pielęgniarstwa społecznego, {{MORE}} absolwent Master of Business Administration(MBA)-Zarzadzanie w Ochronie Zdrowia, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej WOIPiP, członek Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w Województwie Mazowieckim, trener w zakresie ,,Wzmocnienie zdolności sektora zdrowia do reagowania na przemoc wobec kobiet z certyfikatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wykładowca Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi wydział zamiejscowy w Warszawie kierunek Pielęgniarstwo, prelegent wielu wykładów z dziedziny etyki, podejmuje działania służące kreowaniu należytego wizerunku pielęgniarki i położnej oraz kształtowaniu postaw etyczno-moralnych.


mgr spec Katarzyna Domrzalska
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Kierownik Centralnej Sterylizacji, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej


mgr spec. Marta Kotomska
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie Wydział Medyczny, Szpital Grochowski w Warszawie
Magister pielęgniarstwa, specjalistka w dziedzinie Pielęgniarstwa Operacyjnego, 35 lat w zawodzie pielęgniarki operacyjnej (chirurgia {{MORE}} ogólna, transplantologia, chirurgia proktologiczna), asystent - wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w latach 2018 -2021, kierownik Specjalizacji Pielęgniarstwa Operacyjnego organizowanego przez Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych, wykładowca w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, współtwórczyni procedur i standardów transplantacyjnych i opieki nad chorym na bloku operacyjnym, autorka i współautorka prac i plakatów przedstawianych na sympozjach, konferencjach, zjazdach transplantacyjnych i hepatologicznych, redaktor naukowy książek: Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych w transplantologii, Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgii małoinwazyjnej jamy brzusznej, Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgicznych w traumatologii i ortopedii, współautorka książek pt.: „Pielęgniarstwo transplantacyjne”, „Medycyna transplantacyjna dla pielęgniarek”, „Instrumentarium i przebieg wybranych zabiegów w chirurgii jamy brzusznej”, „Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności”. Współorganizatorka spotkania z okazji Światowego Dnia Donacji i Transplantacji w 2015 roku, organizowanego przez Katedrę i Klinikę Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Członkini Zespołu nagrodzonego za „Wybitne osiągnięcia w Polskiej ochronie zdrowia” – „Złoty Skalpel” 2015.



Data końca rejestracji

31 grudnia 2024 r.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zakończenia rejestracji po wyczerpaniu limitu miejsc.

Informacja dla Partnerów/Wystawców

Firmy chcące wziąć udział w konferencji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek' w charakterze Partnerów lub Wystawców prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Organizacyjnym - mail: konferencjaosi@gmail.com

Data Konferencji

18 stycznia 2025 r.

Organizatorzy przygotowali 140 miejsc dla uczestników konferencji.
Liczy się kolejność zgłoszeń.



Partner Główny




Partnerzy






Wystawcy